fbpx

Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu/domu bez klimatyzacji?

Gdy za oknem termometr wskazuje ponad 30 stopni🌡️☀️ w cieniu i temperatura taka utrzymuje się przed dłuższy czas, każdy z nas marzy o znalezieniu chłodnego azylu❄️🌬️. Jak zatem przetrwać upały, gdy nie mamy w domu klimatyzacji?
Sposobów na obniżenie temperatury jest kilka:


➡️Po pierwsze zasłaniajmy okna- najlepiej, gdy jesteśmy w posiadaniu rolet zewnętrznych- one najskuteczniej ograniczają przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia. W przypadku ich braku możemy użyć żaluzji lub zasłon.
➡️Do drugie nie zostawiajmy otwartych na oścież okien. Optymalnym rozwiązaniem jest uchylenie okien w momencie, gdy minie największe nasłonecznienie i otwarcie ich po zmroku, gdy temperatura na zewnątrz spada.
➡️Do trzecie- używajmy wentylatora. Cyrkulacja powietrza z pewnością przyniesie nam ulgę. W celu wzmocnienia efektu można przed urządzeniem postawić kilka zmrożonych butelek wody.
➡️Wyłączajmy zbędne urządzenia elektryczne, które wytwarzają sporo ciepła np. telewizor.
➡️Zastąpmy tradycyjne żarówki emitujące ciepło na oświetlenie LED.
➡️Ograniczmy gotowanie do niezbędnego minimum
➡️Rozwieśmy wilgotne ręczniki czy prześcieradła. Może nie jest rozwiązanie zbyt estetyczne, ale przyniesie nam ulgę. Podobny efekt uzyskamy wlewając zimną wodę do wanny.
Oczywiście najskuteczniejszą metodą na utrzymanie przyjemnego chłodu w mieszkaniu jest montaż klimatyzacji, o jej plusach i minusach niebawem na profilu Mia Projekt.
Mia Projekt- architektura wnętrz
tel.📲 601859666